BUCA EGE OIZ

Bölgemiz Ege Giyim Sanayicileri Derneği ve Buca Belediyesinin katkılarıyla 1996 yılında İzmir ili Buca İlçesi Tınaztepe mevkiinde Ege Giyim Sanayicileri Arsa Yapı Kooperatifi olarak kurulmuştur. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından imar planlarında sanayi alanı olarak belirlenen şu anki sınırlarımız, Bölgemiz tarafından Büyükşehir Belediyesine, arsaların bedellerini ödeyerek satın alınmış, İmar planlarında yapılan düzenlemeler ile Parseller üyelere tahsis edilmiştir.

 

Bölgemiz 08.02.2002 tarihinde; Ege Giyim Sanayicileri Derneğinin % 80, İl Özel İdaresinin % 10 ve Buca Belediyesinin % 5 katılımcı ortak olmaları, Valilik oluru ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının onayı ile tüzel kişiliğini kazanarak, 198 sicil numarası ile Buca Ege Giyim Organize Sanayi Bölgesi hüviyetini kazanmıştır.

Hazır giyim Konfeksiyon ürünleri ve bu sektöre hizmet veren alt sektörleri içinde barındıran Bölgemiz, Türkiye’de Hazır Giyim İhtisas Organize Sanayi Bölgesi olmasıyla bir ilkede imza atmıştır. Hazır giyim sektörü dışında farklı sektör gruplarının da Bölgemize yatırım yapabilmeleri için idari engelleri kaldırmak adına, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına yaptığımız başvurumuz olumlu karşılanmış, 2016 yılında Karma OSB olarak onaylanmıştır.

 

Yatırım yapmak isteyen üyelerin, 5 kata ulaşan yapılaşma imkanı ,Buca ilçe merkezine yakınlığı, Aydın İzmir otobanına 2 km, Havaalanı ve İzmir limanına ise 10 km uzaklıkta olması, firmaların lojistik kabiliyetlerini artırmakta olup, hemen komşusu olan 1000 dairelik TOKİ konutlarının hizmete açılması ile iş gücüne kolayca ulaşılabilmesine olanak sağlamış, yatırımların önü açılmıştır.

GALLERY

NEWS

Sorry, no posts matched your criteria.

Name : Buca Ege Organized Industrial Zone
Web Site : http://www.begos.org.tr/
Main Sectors : Textile
Size (m2) : 576.700
Number of Companies : 107
Total Employment : N/A
Number of Parcels : 141
Number of Available Parcels : 10
Biggest Available Parcel Size : N/A