loading Yükleniyor...

Dijital Dönüşümün Merkezi Olma Yolunda İlerleyen İzmir, Pazarlama Teknolojisi Lideri SmartMessage'ı Ağırlıyor

2005 yılında İstanbul’da kurulan SmartMessage, müşterilerine finans, perakende, otomotiv, telekomünükasyon ve sigorta alanlarında yazılım tabanlı tek kullanıcı deneyimi sunan lider bir pazarlama teknolojisi firması. Dünya çapında 2000’den fazla müşteriye global ölçekte hizmet sunan firma, müşterilerine yükselen bir pazarlama teknolojisi çerçevesinde rehberlik  etmeyi amaç edinirken, genişleme yatırımı tercihini ise İzmir’den yana kullanma kararı aldı.

Pazarlama alanında dijitalleşme ihtiyacının hiç olmadığı kadar arttığı şu günlerde yerel ve global firmalar, hedef pazara ulaşmak için akıllı ve esnek çözüm arayışlarını sürdürürken bir yandan da doğru kanallar aracılığıyla müşteri ve veri gizliliği gibi düzenlemelerle uyumlu kalmak istiyorlar. Aslen veri duyarlı finans endüstrisinde 15 yıllık tecrübeye sahip olan SmartMessage,  sadece finans alanında değil diğer endüstri dallarında da firmalara hem bulut üzerinden hem yerinde çözümler sunuyor.  Global büyümesini son 5 yılda Ortadoğu ve Doğu Avrupa’da başarılı projelerle arttırırken insan kaynağı yatırımlarını Türkiye ve Avrupa’da sürdürmekte.

Izmir’in kaliteli işgücü ve kaynak potansiyeline vurgu yapan SmartMessage Ceo’su Oğuz Küçükbarak “Eşsiz kültürü ve coğrafi imkanları sayesinde kendini teknolojik ve inovasyon ekosistemi anlamında  ispatlamış olan İzmir’i operasyonlarımız için bir merkez olarak konumlandırmayı düşünüyoruz. Hedefimiz İzmir’in kalifiye ve dinamik işgücünü kullanarak müşterilerimize en iyi çözümü sunmak ve yatırımlarımız arttırmak. Akademik ve iş dünyası arasındaki sinerjiden faydalanmak ve katkıda bulunmak adına teknoparklardan birinde yer almak istiyoruz. Farklı şehirlerden işgücü kaynağı sağlamak bizim için çok motive edici. Bu kapsamda yetenekli çalışanlarımıza daha fazla imkan sunmak için en önemli amacımız olacak.’ dedi. "

İzmir’de yatırım kararı alan firmalara danışmanlık hizmeti veren İzmir Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi çalışanları SmartMessage firmasını ziyaret ederek, yatırım süreçlerinde her türlü desteği sağlamaya hazır olduklarını iletti.