loading Yükleniyor...

İzmir artık küresel yazılım şirketleri için bir çekim merkezi. Golf, beyzbol ve basketbol sporları için yazılım ve spor teknolojileri geliştiren Singapur merkezli Rapsodo firması, Teknopark İzmir'de bulunan Ar-Ge ofisini genişletiyor. Tüm teknolojilerini ihraç eden firma, 2021 yılında istihdamda yüzde 120 artış gerçekleştirecek.

Rapsodo'nun çok uluslu insan kaynağı profili ve yeni nesil yönetim anlayışı ile Amerika, Singapur, Japonya ve Türkiye’deki istikrarlı büyümesi sürdürdüğüne dikkat çeken şirketin kurucusu ve CEO'su Batuhan Okur, Türkiye’nin Rapsodo için son derece önemli ve stratejik bir bölge olduğuna dikkat çekti. Gelecek yıl çalışan sayısını 100’e çıkaracaklarını açıklayan Okur, şirketin Amerika’daki büyüme hızına ayak uyduracak, teknolojik dehaya sahip Türk yazılımcılara “Gelin, Rapsodo sizin dünyaya açılan kariyer adımınız olsun” diyerek çağrıda bulundu.

Türkiye’de ağırlıklı olarak yazılım mühendislerinden oluşan mobil, bulut teknolojileri ve bilgisayarlı görü (computer vision), derin öğrenme (deep learning) alanlarında farklı ekipleri bulunduğunu belirten Batuhan Okur, şu bilgileri verdi: “Türk girişimciler tarafından 2011 yılında Singapur’da kurulmuş olan Rapsodo özellikle golf, beyzbol ve basketbol sporlarına yönelik geliştirdiği yazılım ve bu yazılımların kullanıldığı spor teknolojisi ürünleriyle dünya çapında tanınıyor. Çok uluslu insan kaynağı profili ve yeni nesil yönetim anlayışı ile Rapsodo, dikkat çeken global bir şirket. Amerika, Singapur, Türkiye ve Japonya’da ofislerimiz var.Singapur ve Amerika yatırımından sonra,2018 yılının ortalarında Türkiye’de de faaliyete başladık. Şu anda İzmir Teknopark ofisimizde 45 kişiyiz.”

Türkiye Ar-Ge merkezinden global çapta hizmet verdiklerini söyleyen Okur, geliştirdikleri teknolojilerin tamamını Amerika’ya ihraç ettiklerini, Rapsodo’nun Amerika MLM (mobil atış monitörü) pazarında hızlı büyüyen ve en çok satan marka olarak dikkatleri üzerine çektiğini aktardı.

Rapsodo'nun yüksek teknolojik özelliklere sahip, kolay taşınabilir, kullanımı kolay, veriye dayalı ürünler ürettiğini dile getiren Batuhan Okur, şirketin hızlı büyüme hedefleri arasında, şu an hizmet verdiği spor dallarına ek olarak farklı spor dallarına girmenin bulunduğunu açıkladı. Geliştirdikleri yazılım ve spor teknolojileriyle profesyonel ve amatör olmak üzere tüm sporcuların tam potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olma vizyonu çerçevesinde faaliyet gösterdiklerini kaydeden Okur, aynı zamanda, sporcuları ve antrenörleri, oyunlarını analiz etme ve iyileştirme konusunda güçlendirmeyi de hedeflediklerini aktardı.

Kaynak: www.dunya.com/sirketler/rapsodo-izmirdeki-ar-ge-ofisinde-istihdam-artisina-gidecek-haberi-481831