loading Yükleniyor...

TEKNOPARK İZMİR

2002 yılında 218 hektarlık alan üzerinde kurulan bölge,  İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü bünyesinde faaliyetlerini sürdürmektedir.  Bölge, İzmir- Çeşme otoyolu ile İzmir il merkezine 45 km, Çeşme Limanı'na 30 km uzaklıktadır. Şehrin önemli merkezlerine otoyoldan ulaşım sorunsuz olarak sağlanabilmektedir.

Bölgede halihazırda 80 AR-Ge firması faaliyetlerine devam etmektedir. Bu firmaların arasında Accenture ve Netsis gibi global firmalar da yer almaktadır.

Bölgede yer alan firmalar kampüsteki Bilgisayar Uygulama Araştırma Merkezi, Malzeme Araştırma Merkezi, Çevre AR-GE Uygulama ve Araştırma Merkezi, Jeotermal Enerji Araştırma ve Uygulama Merkezi, Biyoteknoloji ve Biyomühendislik Merkezi Araştırma Lab. ve Sürekli Eğitim Merkezi altyapılarını kullanabilmektedirler.

Bölgede 2 kuluçka merkezi kurulmuştur. Kuluçka merkezleri 100’ün üzerinde girişimciyi bünyesinde barındıracak ofislere ve araştırma altyapılarına sahiptir. Merkezlerde, Tanıtım, Patentleme ve Teknoloji Transfer Ofisi, Paydaşlar Ofisi, Nitelikli Sosyal Donatı Alanları, Teknik Eğitim Salonları, Toplantı Salonları, Teknik Atölye ve Kiralanabilir Ofisler yer almaktadır.