loading Yükleniyor...

İzmir Firması LMC Makina Offshore Rüzgar Enerjisi Değer Zincirine Entegre Oldu

Offshore (Deniz üstü) rüzgar enerjisi sektörünün, enerji sistemlerinin karbondan arındırılması ve hava kirliliğinin azaltılması çabalarını desteklemek için, önümüzdeki yirmi yıl içinde elektrik arzının büyüyen bir parçası haline gelerek önemli bir büyüme göstermesi beklenirken; İzmir firmaları da bu sektörün değer zincirine entegre oluyor. LMC Makina, Tayvan’daki en büyük açık deniz rüzgar çiftliklerinden biri olan Formosa 2 Projesi için özel boru kelepçeleri üretti. Önümüzdeki dönemde İzmir'den daha fazla firmanın açık deniz rüzgarı için ekipman üretmesi bekleniyor.

Uluslararası Enerji Ajansı'na (IEA) göre offshore rüzgar enerjisi, gelecekteki enerji sistemlerinde önemli bir rol oynaması beklenen ve hızla olgunlaşan bir yenilenebilir enerji teknolojisi. Dünya’da 2019 yılında offshore rüzgar kapasitesi artışı 5,9 GW'a ulaşarak, 2018 yılında göre% 40 oranında artış gösterdi. Çin, 2019 yılında 2,3 GW'lık yeni kurulumla offshore rüzgar enerjisi kapasite artışında lider konumunu güçlendiriyor. Çin’in ardından İngiltere (1,6 GW) ve Almanya (1.1 GW) geliyor. 2018'de offshore rüzgar enerjisi, küresel elektrik arzının küçük bir bölümünü sağlarken, önümüzdeki bir kaç on yılda 1 trilyon dolarlık büyük bir ticaret hacmi sağlaması bekleniyor.

LMC Makina, kendi kalıplama tesisleri ve müşterilere özel ürünler sunmasına imkan tanıyan esnek ve hızlı üretim kabiliyetleri ile Avrupa'nın en büyük boru kelepçesi üreticilerinden birisi. Şirket, yüksek kaliteli ve uygun maliyetli hidrolik ve pnömatik bileşenlerin üretiminde 40 yılı aşkın bir deneyime sahip. Hollanda'da LMC Europe BV adıyla bir şubesi de bulunan LMC Makina’nın ürünleri şu anda tüm dünyada 45 farklı ülkede kullanılıyor.

LMC Makina geçtiğimiz aylarda Tayvan'ın en büyük rüzgar çiftliği projelerinden biri olan Formosa 2 Rüzgar Enerjisi Projesi'nin de tedarikçisi oldu. Formosa 2 tamamlandığında, yaklaşık 380.000 haneye elektrik sağlamak için 376 MW'lık temiz enerji üretecek.vLMC Makina Yetkilileri Formosa 2 Projesi’nin bir parçası olmaktan onur duyduklarını, ayrıca firmalara lojistik ve üretim avantajları sağlayan İzmir'de rüzgar enerjisi sektörünün gelişmesinden de çok mutlu olduklarını belirtiyorlar.

Kaynak: https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6704036841177272320/