loading Yükleniyor...

MAHLE Grubu otomotiv parçaları konusunda dünya çapında en büyük 30 şirketten birisidir.

2008 yılında İzmir’de faaliyet gösteren Mopisan firmasının %60’lık hissesini alarak MAHLE Mopisan olarak İzmir’de faaliyete başlamıştır. 2011 yılında ise firmanın tüm hisselerini almış  ve firmanın adı “Mahle İzmir A.Ş.” olarak değiştirilmiştir.

Firmanın bu yatırımları ile ilgili kendi web sitesindeki açıklama aşağıdaki gibidir.

“Gelecekte, İzmir yerleşkesi Ermenistan, Azerbeycan, Gürcistan, Irak, Ürdün, Kırgızistan, Kazakistan, Lübnan, Suriye, Tacikistan, Türkmenistan, Özbekistan ve Türkiye’nin kendisine hizmet sağlayacaktır. Tedarik kapsamı pistonlar, piston segmanları, silindir gömlekleri, supaplar ve supap bileşenleri ve bunların yanı sıra yağ, hava, yakıt ve kabin hava filtresi ile MAHLE pazar sonrası hizmetlerinin tüm çeşitlerini içerir. Operasyonun başlaması için satış, lojistik, teknik servis ve tüm diğer destek faaliyetleri için İzmir’de eğitimler verilmiştir.

Yeni inşa edilen depo 12.000 metre kare alana sahiptir ve 3 ay içerisinde inşa edilmiştir.

MAHLE, firmanın %100 sahibi olması ve siparişlerin teslim süresindeki düşüş ile, bölgede büyük büyüme görmeyi beklemektedir.

“ MAHLE Türkiye ve Merkez Asya ülkelerindeki müşterilerini, teknik eğitimler, lojistik hizmetleri, ve pazarlaması ile her zamankinden daha iyi destekleyecektir.”

MAHLE Pazar Sonrası Hizmetler Genel Müdürü Arnd Franz

 

Adres

Mahle Izmir A.Ş. Ege Serbest Bölgesi  Yalcin Yolu. No.15 35410 Gaziemir - İzmir

Telefon

+90 232 251 86 94

Web Site

Mahle