loading Yükleniyor...

1911 yılında Denver'da (ABD) kurulmuş olan Gates, endüstriyel, hidrolik, zirai ve otomotiv uygulamaları için yüksek teknoloji ürünü kauçuk kayışlar ve hortumların önde gelen üreticisidir. 2009 yılından beri İzmir Ege Serbest Bölgesinde faaliyetine devam etmektedir. Gates yalnızca tüm önemli otomobil ve makine üreticilerine değil, aynı zamanda bakım ve yedek parça pazarına da tedarikte bulunmaktadır. Otomotiv imalatı, nakliyat, tarım, madencilik, inşaat, ofis ekipmanı, bilgisayar teknolojisi ve gıda işlemleri hizmet verdiği başlıca endüstri alanlarıdır.

İzmir, Ege Serbest Bölge’de bulunan GATES Powertrain, dünyadaki otomotiv endüstrisinin lider şirketlerinden biridir.

Bölgede otomotiv sektöründe faaliyet gösteren ve 17 milyon gergi rulmanı üretme kapasitesine sahip Gates Powertrain firması da burada 30 bin metrekare daha yer kiralayarak 15 bin metrekare kapalı alanda yeni bir fabrika inşa edecek. Kiraladıkları yeni alanda yapacakları yatırımı 2015 yılı sonuna kadar tamamlamayı planlayan firma, 1 Ocak 2016 tarihinde yeni fabrikasında üretime geçmeyi planlamaktadır. İkinci fabrika için toplam yatırım miktarının 12 milyon Avro olarak planlamıştır.

"1911 yılında Denver'da kurulmuş olan Gates, endüstriyel ve otomotiv alanında çok sayıda ürünün üretimini gerçekleştiriyor. Dünyada 30 farklı ülkede 100 farklı lokasyonda faaliyetlerini sürdüren firmamız, dünya çapında 14 bin alışanı ile hizmet veriyor".

Gates Powertrain İzmir Genel Müdürü SEMİH KELLE

 

Adres

Gates Powertrain Plastik Metal Ve Makina Sanayii Ve Ticaret Ltd Sti Ege Serbest Bölgesi Çınar sk. No:11 35410 Gaziemir - İzmir 

Telefon

+90 232 455 9000

Web Site

Gates