loading Yükleniyor...

Bilgi ve iletişim teknolojileri tüm Dünya’da hızla gelişirken, İzmir’de yazılım sektörü firmaları yeni yatırımlar gerçekleştiriyor. Hollanda’da merkezli Amatis Development B.V. İzmir’de özellikle sağlık teknolojileri üzerine yatırımlarını genişletiyor.

Finansal yazılım çözümleri, web ve mobil uygulamalarında önemli bir deneyime sahip, yenilikçi bir teknoloji şirketi olan Amatis Development B.V., 2001’de Hollanda’da faaliyetlerine başladı. 2017 yılında Hollanda dışındaki tek yazılım geliştirme ofisini İzmir’de açan Amatis, yeni yatırımlarıyla İzmir’de büyüyor. Birçok ülkedeki müşterilerinin gereksinimlerine uluslararası proje yönetimi metotlarıyla yüksek standartlı çözümler geliştiren Amatis, önümüzdeki dönemde sağlık teknolojilerinde büyümeyi hedefliyor.

Amatis sağlık teknolojileri alanında faaliyet gösteren birçok global firma ile işbirliği yaparak sağlık yazılımları üretiyor. Şirketim MR, CT, EKG gibi medikal çıktıların sonuçlarını analiz etmek için uluslararası ölçekte projeler geliştiriyor. Hastaların kalp ritmlerini kaydeden, analiz eden ve teşhis için online olarak doktorların teşhisine sunan bir gömülü sistem olan Fysiologic, Amatis’in yenilikçi ürünlerinden birisi.

İzmir’in işgücü potansiyeline vurgu yapan Amatis Genel Müdürü Fatih Erdemir, hedeflerinin İzmir’in kalifiye ve dinamik işgücünü kullanarak müşterilerine en iyi çözümü sunmak olduğunu belirterek, İzmir’de bir Ar-Ge Merkezi kurarak büyüme kararı aldıklarını ifade etti.

İzmir Bakırçay Üniversitesi Veri Analitiği ve Mekânsal Veri Modelleme Uygulama ve Araştırma Merkezi (VAM) ile protokol imzalayan Amatis, üniversite sanayi işbirliklerine de imza atıyor. VAM ile yapılan protokol kapsamında, sağlıkta veri analitiği konusunda ortak çalışmalar yapılacak.

Kaynak: https://www.linkedin.com/company/amatis-development/